Ogarnij chemię w kilka miesięcy

Chemia maturalna — zdaj bez stresu

Masz tylko kilka miesięcy na przygotowania do matury z chemii? Dasz radę, jeśli masz zamiar uczyć się regularnie i w przemyślany sposób – czyli ze zrozumieniem!

Jako wieloletni nauczyciel Olimpijczyków, wiem jak podać trudny materiał chemiczny w prosty sposób. Zapomnij o żenujących mnemotechnikach, które desperacko ukrywają nieumiejętność przekazywania wiedzy. 

Czy też tak masz?

Jeśli to brzmi znajomo… to jeszcze nic straconego!

Dopiero bierzesz się za naukę

Niektórzy pracują ciężko, inni pracują mądrze. U mnie będzie mądrze i ciężko, jeśli marzy Ci się ta medycyna       (i inne).

Odkładasz na ostatni moment

Chcesz zacząć od jutra, dni lecą, a Ty nadal stoisz w miejscu. Potrzebujesz planu nauki w pigułce. Najlepiej w lekcjach wideo, gdzie tylko klikasz „Ukończone”. 

Chcesz usystematyzować wiedzę

Wszędzie piszą co innego na ten sam temat? Szukasz miejsca, w którym wszystko jest logicznie poukładane i masz do tego natychmiastowy dostęp? To już masz 🙂 

Pragniesz w końcu ogarnąć chemię

Nie chodzi o to, aby wykuć regułki na pamięć od tego masz szkołę. Tutaj chcemy zrozumieć,  żeby zrobić każde zadanie, a nie tylko takie, które jest w kursie.

Chcesz ‘bezboleśnie’ powtórzyć materiał

Wertowanie grubych podręczników nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Teraz możesz zrobić powtórkę na swoich warunkach.

Szukasz zadań i arkuszy maturalnych

Zadania z poprzednich matur nie wystarczają? Czas poznać autorskie zadania, które mogą się pojawić na egzaminie.

Poznaj kurs od środka

Kurs Chemia Maturalna to…

ucieczka od szkolnej przeciętności i bezmyślnego klepania zadań i regułek, 

licząc że to samo pojawi się na maturze

Mam na imię Patryk i...

Jestem lekarzem z pełnym prawem wykonywania zawodu (PWZ), ale zajmuję się przygotowywaniem maturzystów do zdania egzaminu z chemii. Dlaczego?! To proste – jest to moja największa życiowa pasja, której nic nie jest w stanie dorównać.


Stworzyłem największą w Polsce stronę o Olimpiadzie Chemicznej oraz 
o maturze (chemiamaturalna.com). Współpracuję z dr James Ashenhurstem w tworzeniu największej na świecie strony o chemii organicznej. Mam nieustanną potrzebę dokształcania się, dlatego co roku moje metody przygotowania są inne, a ja sam szkolę się w szerokim zakresie, aby pomóc Tobie na wielu płaszczyznach.


Jestem certyfikowanym Trenerem Mentalnym dla Juniorów w akademii Jakuba B. Bączka. Oprócz wysokiej wartości merytorycznej zależy mi na przygotowaniu swoich zawodników pod względem mentalnym.

Dla kogo jest ten kurs online?

Chcesz wyrwać się ze szkolnej przeciętności, gdzie nikt nawet nie oczekuje, że lekcje będą ciekawe? Chcesz, by chemia była przedmiotem ścisłym bez głupich regułek do nauki tylko na pamięć? Ten program powstał z myślą o ambitnych uczniach, którzy szukają nie tylko sprawdzonej wiedzy, ale także miejsca wymiany doświadczeń.

Ambitnych uczniów, którym zależy na wyniku

50% na maturze nie jest wynikiem marzeń? Z tym programem przygotujesz się nawet na +90%.

Osób szukających wsparcia merytorycznego

W szkole słyszysz jedno, a w necie widzisz jeszcze coś innego? Tutaj masz wszystko zebrane w jednym miejscu.

Osób, które szukają szybkiego rozwiązania

Dopiero zaczynasz przygotowania? Z tym programem wyrobisz się na luzie. Bez spiny.
A może chcesz po prostu zdać sprawdzian czy kartkówkę?

Maturzystów, którzy chcą iść na wymarzone studia

Chemia stoi Ci na przeszkodzie do wymarzonych studiów? W takim razie postaw na praktyczne przygotowanie.

Jak wygląda proces?

To nie jest zwykły kurs, omawiający matury z poprzednich lat. To solidne przygotowania do matury nastawione na Twój sukces.

1

Czytasz tę super stronkę

Wszystko zależy od Twojego pierwszego kroku. Twoja inwestycja w kurs rozpędza całą machinę prowadzącą do zdania matury śpiewająco.

2

Dostęp do platformy online

Natychmiast otrzymujesz dostęp do platformy, na której znajdziesz ponad 100 lekcji wideo. Możesz je oglądać w dowolnym czasie.

3

Wysyłka map maturalnych i książki

Materiały online to nie wszystko. Dzięki mapom maturalnym szybciej przyswajasz materiał, a zadania mojego autorstwa są świetnym testem.

4

Arkusze maturalne

Autorskie zadania maturalne po każdych kilku działach i na zakończenie kursu z całego materiału.

5

Masz pytania? To śmiało!

Masz pytanie po spotkaniu? Zadajesz je w dedykowanym formularzu, a ja Ci na nie odpowiadam. Nie ma miejsca na wątpliwości.

6

Zdajesz maturę z chemii

Pamiętaj, że cały kurs jest pracą zespołową – razem pracujemy ciężko na Twój maturalny sukces.

Tak wygląda nowoczesne podejście do chemii

Zobacz, co otrzymasz dołączając do maturalnej społeczności już dzisiaj.

Autorskie zadania z rozwiązaniami

Praktyczne wykorzystanie wiedzy to podstawa. Dzięki autorskim zadaniom po każdym dziale dowiesz się, na jakim poziomie jesteś i nad czym warto popracować.

Teoria w zabawny sposób

Ciężko wykuć na blachę teorie, które są pisane zawiłym językiem. W kursie teoria jest wytłumaczona tak, aby można ją rzeczywiście zrozumieć, a potem wykorzystać na maturze.

Mapy maturalne wysyłane do domu

Najważniejsze informacje w jednym miejscu? Czemu nie?! Dzięki specjalnie zaprojektowanym mapom myśli szybko przypomnisz sobie najważniejsze informacje.

Recenzje

Opinie zadowolonych klientów

Poznaj opinie osób, które uczyły się chemii razem ze mną.

Marek BebynFinalista 62. Olimpiady w 2016 roku
Czytaj więcej
Kursy Patryka Wiśniewskiego to kompendium wiedzy potrzebnej do zostania Olimpijczykiem. Wiedza bazuje na jego wieloletnim doświadczeniu w przygotowaniu uczniów. Co roku przygotowywane są materiały dopasowane do tegorocznej edycji. Z roku na rok jakość materiałów stale się polepsza. Bez tej pomocy na pewno nie byłby teraz, gdzie jestem. Finalista olimpiady chemicznej - student lekarskiego na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.
Alicja LipkowskaFinalistka 68. Olchemu w 2021 roku
Czytaj więcej
Kurs to dobra alternatywa dla osób, które nie mogą z jakiegoś powodu chodzić na zajęcia indywidualne lub jest powtórką, dla osób, które na nie chodzą. Dużym plusem jest to, że tłumaczenie na kursie jest bardzo zbliżone do zajęć indywidualnych. Wszystkie zagadnienia są dobrze przerobione. Filmy z kursu idealnie nadają się do tego, żeby uczyć się wszędzie. Najlepiej w ostatniej ławce 😀 Poleciłabym każdemu.
Marysia GofronFinalistka 67. Olchemu w 2020 roku
Czytaj więcej
Mimo przygotowań, od początku 1 klasy, nic bym nie osiągnęła bez niesamowitej pomocy Patryka Wiśniewskiego. Mogłam czytać setki książek, ale tak naprawdę dopiero dzięki zajęciom z nim, chemia stała się logiczna i prosta. Dzięki warsztatom poznałam grupę super ludzi, co było cudownym doświadczeniem. Nie można też nie wspomnieć o przeróżnych książkach, mapach syntez, które sprawiły, że droga do osiągnięcia finalisty w klasie 2 była prostsza :))
Mateusz JabłońskiFinalista 68. Olchemu w 2021 roku
Czytaj więcej
Zajęcia online prowadzone są w kompetentny sposób. Na każde pytanie otrzymuje się odpowiedź, nie tylko, jeśli chodzi o chemię, ale również, jeśli ma się wątpliwości w kwestii przygotowania, np. z czego się uczyć. Kurs do Olimpiady jest przygotowany profesjonalnie, wszystkie zagadnienia są dokładnie i obrazowo tłumaczone. Dzięki zadaniom można od razu przećwiczyć nowe treści. Dla mnie był to niezbędnik w przygotowaniach do olimpiady.
Hubert KochańskiFinalista 67. Olchemu w 2020 roku
Czytaj więcej
Wybierając zajęcia u Patryka można przede wszystkim zaoszczędzić wiele cennego czasu. Sprawny kontakt, nacisk na zrozumienie omawianych zagadnień i indywidualne podejście, w moim przekonaniu potrafią znacznie ułatwić nasze zmagania, w dążeniu do osiągnięcia zamierzonych celów. Z perspektywy czasu wiem, że ponownie zdecydowałbym się na zajęcia indywidualne. Pisanie matur po sukcesie na Olimpiadzie to jedno z lepszych uczuć.
Hanna ŻurekFinalistka 67 oraz 68. OlChemu w latach 2019-2021
Czytaj więcej
Zajęcia z Panem Patrykiem miałam przez blisko 2,5 roku, co bardzo pomogło mi w dwukrotnym uzyskaniu tytułu finalisty OLCHemu. Lekcje zawsze były ciekawe. Nigdy nie były monotonne. Autorskie zadania z zabawnymi wstawkami urozmaicały naukę. Przygotowania do II i III etapu przybierały postać bardziej zajęć grupowych, dzięki którym poznałam innych Olimpijczyków, z którymi kontaktu utrzymuję do dziś.
Olgierd WojniczFinalista 68. OlChemu
Czytaj więcej
Wybór Olimpiady Chemicznej to najlepsza decyzja w moim życiu i jestem przekonany, że nie osiągnąłbym w niej tak wiele, gdyby nie pomoc Pana Patryka. W najcięższych chwilach motywował mnie do dalszego działania i zapewnił materiały do nauki, których nie powstydziliby się wykładowcy na Harvardzie. Do tego masa autorskich zadań, które nierzadko przewyższają poziom olimpijski. Jestem bardzo szczęśliwy, że natrafiłem na Chemiczny Olimp.
Zuzanna IwanFinalistka 68. OlChemu
Czytaj więcej
Przygotowania do olimpiady z Patrykiem wiele mi dały, zarówno pod względem poziomu wiedzy, jak i jej usystematyzowania. Wreszcie wiedziała, po które zadania kiedy sięgnąć tak, aby móc wyciągnąć z nich jak najwięcej. Patryk jest personalnie zaangażowany w przygotowanie każdego swojego zawodnika, ciągle pamiętam jak pocieszał mnie po pierwszym etapie i jak odebrałam telefon, żeby usłyszeć, że jadę na finał 🙂
Michał JantarskiFinalista 68. OlChemu
Czytaj więcej
Współpracę z Patrykiem zacząłem w II klasie liceum. Od pierwszych zajęć wiedziałem, że to strzał w 10. Mieliśmy intensywne zajęcia indywidualne - dobre uporządkowanie tego, co już wiedziałem i sporo wiedzy przekazanej w logiczny i przystępny sposób. Świetne opracowanie tematów, duża kreatywność, niesztampowe podejście do zadań i łatwy kontakt. Jednym słowem - polecam ten rodzaj współpracy. Warto!
Poprzedni
Następny

Czy jest inna droga?

Teraz masz przed sobą prosty wybór.

Z moim kursem

Bez mojego kursu

Odbierz dostęp do Chemii Maturalnej i zdaj maturę na luzie

Po pierwsze

Zaczynamy od podstaw.
Bez obaw, że nie dasz sobie rady. Wystarczą mgliste skojarzenia z chemią z podstawówki.

Po drugie

Nie ma znaczenia jaką maturę piszesz
(starą czy nową) 
W moim przygotowaniu nie o to chodzi.

Po trzecie

Atakujemy materiał z wielu stron.

Możesz oglądać filmiki, czytać teorie jako opis, robić zadania, analizować mapy myśli czy uczyć się z materiałów, które wyślę Ci do domu. Ty decydujesz, która forma jest dla Ciebie najlepsza.

A ja? Czuwam nad tym, abyśmy wspólnie przygotowali się do egzaminu na najwyższym poziomie.

Pakiet podstawowy 2024

Co otrzymasz?

820
995
Możliwość płatności ratalnej

Pakiet srebrny 2024

Co otrzymasz?

2 100
890
Możliwość płatności ratalnej

Pakiet platynowy 2024

Co otrzymasz?

6 140
2 990
Możliwość płatności ratalnej

Zapoznaj się z ofertą kursów maturalnych

Pakiet podstawowy 2024

Co otrzymasz?

820
490
Możliwość płatności ratalnej

Pakiet srebrny 2024

Co otrzymasz?

2 100
890
Możliwość płatności ratalnej

Pakiet platynowy 2024

Co otrzymasz?

6 140
2 990
Możliwość płatności ratalnej
Najczęściej Zadawane Pytania

Najczęściej zadawane pytania

Może znajdziesz tu odpowiedzi, których szukasz. 

Tak, kurs działa jak maturalny Netflix, czyli od razu dostajesz dostęp do wszystkich lekcji. Możesz przerabiać je od samego początku po kolei (zalecam dla początkujących) lub według własnego uznania (dla bardziej doświadczonych). 

Z reguły składa się z filmiku, na którym tłumaczę teorię i zadania. 

Dla chętnych więcej teorii znajdziesz pod filmikiem.

Następnie mierzysz się z zadaniami – do wszystkich są pełne rozwiązania (z obliczeniami), a do wielu nagrane są także filmiki, na których je rozwiązuję.

To zależy od wybranego pakietu. Jeśli będziesz potrzebować przedłużenia zawsze możesz skontaktować się ze mną. Na pewno coś wymyślimy 😉  nawetniejestemchemikiem@gmail.com

To nie ma znaczenia. Potrzebna jest tylko Twoja chęć, aby wybrać się na chemiczną przygodę. Szkoła zawodzi prawie każdego, dlatego w kursie zaczynamy od samych podstaw. W 4 miesiące przygotowywałem już zawodników właśnie z tego poziomu do finału Olimpiady Chemicznej, w której bierze udział tylko 90 najlepszych osób w całej Polsce. Dlatego spokojnie zdążymy wspólnie przygotować się do matury. I to tak, aby został Ci czas na inne przedmioty. Tylko trzeba podjąć decyzję już teraz i wystartować, bo każdy kolejny dzień opóźnienia utrudnia Ci to zadanie.
Uczniowie, którzy odnosili u mnie największe sukcesy np. na Olimpiadzie Chemicznej to nie byli uczniowie bio-chemów, tylko np. mat-fizu. W skrócie – profil nie ma znaczenia, bo gdyby szkoła była efektywna w przygotowywaniu do matury, to nikt nie oferowałby kursów online. Kurs jest tak zrobiony, jakbyśmy startowali niemalże od zera, mając jedynie mgliste kojarzenie paru faktów z podstawówki.
Gdyby to była prawda, to ja ze swoimi ocenami nie powąchałbym medycyny, a jednak jestem lekarzem. W mojej grupie na studiach tylko 6 osób było z mojego rocznika, reszta poprawiała maturę. Nie ma znaczenia, jakie masz oceny z chemii. Sam miałem trójkę z chemii, a byłem wśród 90 najlepszych zawodników w kraju na 59. Olimpiadzie Chemicznej. Jak widzisz, oceny nie mają większego przełożenia na rzeczywistość. P.S. Warto się zastanowić, czy potrzebna jest Ci teraz dobra ocena z geografii i historii, jeśli nie zdajesz ich na maturze? 😉
Dokładnie taki jest zamysł. Kurs ma Cię doprowadzić do bardzo dobrego wyniku z matury rozszerzonej z chemii, aby każdy kierunek studiów stanął przed Tobą otworem. Przerabiamy cały materiał z podstawy programowej, robimy mnóstwo zadań (różnych i autorskich!), które wprowadzają Cię w maturalną specyfikę i wzmacniamy to od czasu do czasu, zmodyfikowanymi zadaniami z Olimpiady czy barwnymi mnemotechnikami. Do tego masz szerokie opisy teoretyczne, mapy myśli i materiały fizyczne. Innymi słowy, atakujemy tę maturę naprawdę z każdej strony, łącznie z tym, jak radzić sobie ze stresem na maturze.
Absolutnie nie, przecież te materiały masz dostępne za darmo na stronie CKE. To byłoby trochę takie… hmm… oszukiwanie? Kurs to oryginalnie podana teoria w formie wideo + opisu, autorskie zadania “zwykłe” oraz typu maturalnego, a także arkusze maturalne własnej roboty. Zadania z poprzednich matur wciąż są ważne, dlatego daję Ci listę, kiedy je robić, a także wspólnie rozwiązujemy je na zajęciach na żywo. Stanowi to jednak mały procent z tego, co robimy podczas kursu.
To pytanie jest złożone, bo odpowiedź zależy od tego, z jakiego poziomu startujesz i czy potrafisz efektywnie się uczyć (bez telefonu, kompa itp.). Mniej więcej 1-2 h nauki dziennie wystarczy, aby przerobić cały kurs, wszystkie zadania z poprzednich matur i mieć czas na powtórki (no dobra, w kwietniu i w maju pewnie już troszkę więcej, ale matura będzie czekać za rogiem, więc pora na intensyfikację).
Jak nie teraz, to kiedy? Drogi Rodzicu – trzymasz w swoich rękach narzędzie, które pomoże Twojemu potomstwu dostać się na jego (mam nadzieję) wymarzone studia. A tak na poważnie, to trzeba docenić, że to ten dzielny licealista/licealistka wyszedł ze swoją inicjatywą i przeświadczeniem, że chce tę maturę zdać na swoich warunkach. Daj mu na to szansę 🙂
Tak, od razu możesz zalogować się do platformy i masz dostęp do kursu. Z reguły następnego dnia wysyłam Ci także materiały dodatkowe do domu.

Tak, jeśli wybierzesz pakiet srebrny lub platynowy. Gdy za chwilę zdecydujesz się na kurs, to ja od razu pakuję dla Ciebie mapy maturalne oraz zbiór zadań – wszystko mojego autorstwa i wysyłam Ci je do domu.

Tak. Możesz pisać bezpośrednio do mnie. Dostaniesz jednak również link do formularza, za pomocą którego możesz zostawić swoje pytanie dotyczące działu, który właśnie przerobiliśmy. Jak to możliwe, że będę odpowiadał na pytania? To proste – chcę, aby kurs był faktycznie najlepszy w Polsce. Wasze pytania (i moja statystyka, która z nich wypłynie) pozwoli mi zidentyfikować słabsze punkty w kursie, gdzie trzeba coś lepiej wytłumaczyć.

Rodzice i nauczyciele trąbią Ci o tej maturze całe 4 lata, a Ty uczysz się miesiącami. To absolutnie normalne, że w dniu matury masz budyń w nogach. Gorzej, jeśli stres tak Cię zablokuje, że nie potrafisz przypomnieć sobie podstawowych rzeczy, które przerabiasz w domu setki razy. Ten kurs to nie tylko świetne przygotowanie merytoryczne, ale także zawiera elementy okołomerytoryczne. Tematy bonusowe o tym, jak radzić sobie ze stresem pojawią się w kwietniu i warto na nie czekać. To właśnie dzięki holistycznemu podejściu udało mi się doprowadzić aż tylu Olimpijczyków do finału.
Mógłbym zrobić kurs, który wydaje się fantastyczny, bo w końcu to “moje dziecko”. Potem będę go oczywiście wpychał reklamami na Facebooku, którego i tak już nie używacie, pisząc chwytliwe hasła reklamowe w stylu “Najlepszy kurs maturalny z chemii!”. To świetne, tylko że ja faktycznie chcę osiągnąć taki efekt końcowy. A nie da się tego zrobić, nie pytając Was o to, czego oczekujecie od takiego kursu! Dlatego przez ostatnie lata zbierałem setki Waszych opinii na temat tego, jak to powinno wyglądać. Też masz już dość tej bylejakości płynącej ze szkoły? Szukasz kursu, który NIE jest zrobiony przez nauczyciela, a który jest tworzony dla Ciebie, dla uczniów? Jesteś w dobrym miejscu 🙂
Na ten moment nie jest to możliwe. Większość działów bazuje na materiale z innych działów, więc całość to takie naczynia połączone, których lepiej nie rozdzielać, bo nam się wszystko porozlewa. Jeśli uczysz się do pojedynczego sprawdzianu, a matura dopiero w następnej klasie, to teraz też warto zastanowić się nad kursem. Przy regularnej nauce (1 h/dziennie) nauczysz się do matury o rok wcześniej! Potem tylko powtórki i masz czas na inne przedmioty. Więc całkiem spoko opcja, jeśli chcesz się jeszcze mocniej zabezpieczyć przed powtarzaniem roku na poprawkę matury.
No pewnie, że tak.  Tutaj znajdziesz więcej szczegółów.

Koszyk

0
image/svg+xml

Brak produktów w koszyku.

Continue Shopping
Webinar maturalny

Jakie triki Olimpijczyków mogą nam się przydać na maturze z chemii?

Chcesz w 4 miesiące gładko ogarnąć chemię i zdać maturę na luzie?

Chcesz ogarnąć chemię maksymalnie bezboleśnie, szybko, a czasem się przy tym wszystkim nawet pośmiać?